Menu
Your Cart

Козметика

Овлажняващ крем за деца за суха кожа | Salcura
Ново Най-продаван
Партньор: Salcura
Край на сухата кожа за твоето дете! Защото натуралният овлажняващ крем за бебета и малки деца Outbreak Rescue Cream на Salcura идва на помощ!Специално създаден за най-малките, с уникален натурален състав, с ефективно действие и без странични ефекти, овлажняващия крем на Салкура за най-малките се гри..
29.90 лв.
Без данък:29.90 лв.
Хидратиращ спрей Bioskin Junior за бебета и деца | Salcura
Ново Най-продаван
Партньор: Salcura
За сухата кожа на твоето дете - Bioskin Junior хидратиращ спрей от SalcuraБебешката кожа е изключително нежна и деликатна и всяко външно влияние се отразява на нейното състояние. Често кожата на бебетата е суха, дехидратирана, предразположена към под..
34.90 лв.
Без данък:34.90 лв.
Показани 1 от 2 | 2 (1 Страници)

Как да избираш правилно козметиката за деца?

Как да избереш правилно продукти за грижа за детето и на какво да обръщаш внимание – на марката, на цената, на опаковката или на мнението на другите родители?

Детската кожа е много чувствителна към външната среда. Особено ако става дума за по-малко дете или бебе. Ако се грижиш правилно за кожата на детето си, ще защитиш здравето му.

Преди да се спреш на някоя марка, трябва знаеш какви задачи трябва да решава козметиката за деца. От възрастта на детето, здравословното му състояние и бюджета ти зависят много неща.

Няма да разглеждаме медицинската козметика, тя се препоръчва само по лекарско предписание. Тук ще откриеш основния списък на средствата за грижа за кожата и косата на детето.

За децата над 3-годишна възраст козметиката е малко по-различна от тази за бебета и деца под 3 години. Пелените вече са си свършили работата, така че свързаните с тях проблеми остават в миналото. Но пък косата на децата се сгъстява на тази възраст, а това изисква да избираш правилните шампоани и балсами за коса. Вече можеш да преминеш от пяна за къпане и сапун към душ-гелове.

По-големите деца, ако нямат алергии, могат да използват всякаква козметика, дори и за възрастни. Е, все пак, консултирай се с педиатъра, всичко зависи от това каква точно козметика за възрастни ще се използва.

Специална роля при избора на козметика за деца играе опаковката. Сега вече е важен не само съставът на козметичните средства, а и желанията на детето, затова на рафта в банята започват да се появяват различни понита, трансформърси, принцеси, всякакви анимационни герои и т.н.

Коя козметика да НЕ купуваш за детето си?

Това е списък със съставки, които те съветваме да научиш наизуст и да ги сравняваш със съставите на козметиката, която купуваш за детето си:

  • Повърхностноактивни вещества (ПАВ) – това са вещества, които използват производителите на козметика като „почистващи“. Те се справят страхотно със задачата си, но измиват заедно с мръсотията и защитния слой на кожата на детето. Натриевият лаурил сулфат (sodium laurylsulfate (SLS) и натриевият лаурет сулфат (SLES) са много опасни. Най-добре избягвай средства с тези елементи в състава.
  • Минерални масла – смятат се за вредни за децата – течният парафин (liquid paraffin), парафиновото масло (paraffin oil, paraffinum liquidum), течният вазелин (petrolatum liquid, petroleum oil), минералното масло (mineral oil), бялото масло – всичко това са нефтени продукти!
  • Животински мазнини – също не се допускат. Те образуват филм по кожата, който запушва порите.
  • Парабени и всички съединения с тях (paraben, propylparaben, methylparaben, butylparaben). Вредата им и връзката им с рака не са доказани пряко, но не си струва да рискуваш със здравето на детето си.
  • Формалдехиди (formaldehyde), силикони (silicone), сулфати (sulfate) – самите им имена дори са ужасни. Ще се учудиш колко известни козметични марки ги използват.

Защо да избереш натурална козметика за своето дете?

Водят се спорове по този повод. Някои майки, избрали народните средства или натуралната козметика, се сблъскват с алергични реакции при децата си. След което се връщат към общоизвестните и проверени марки.

Страховете на родителите са оправдани. Но не всичката натурална козметика влиза в това число. Ако някой козметичен продукт не е бил подходящ, може би е съдържал компонент, който не се понася на детето ти. Това се случва често например при използването на натурални нерафинирани масла.

За да бъдат избегнати алергиите, направи тест на малък участък от кожата на детето си – нанеси малко от продукта и наблюдавай дали ще се прояви реакция на кожата в следващите 24 часа. Ако кожата на детето се зачерви, започне да се лющи или се появи друг нежелан ефект – този продукт не е подходящ за него.

Някои натурални масла – лавандула, лайка, масло от шеа и други – се причисляват към хипоалергенните. Информирай се по-подробно за тези средства и опитай някой от продуктите, в чийто състав се срещат такива масла.

Признак за безопасна козметика- маркировката „Еко“

Добрата натурална козметика се сертифицира и получава „знаци за отличие“, които потвърждават нейното качество и безопасност. Ако срещнеш такива знаци на опаковките с детски козметични продукти, купувай и не се замисляй изобщо.

Как да се грижиш за кожата на детето си?

При здрава кожа няма нужда да използваш специализирана или медицинска козметика за детето си, смятат специалистите.

  • Ако кожата е суха, използвай овлажняващи средства (масла, кремове, лосиони, балсами).
  • Ако кожата е по-мазна – използвай по-изсушаващи средства (пудри).
  • Ако кожата на детето ти е наранена – използвай заздравяващи продукти.

С всеки ден се появяват все повече и повече иновации в света на натуралната козметика. На пазара можеш да откриеш вече натурални продукти, предназначени да помогнат за по-специфични кожни проблеми при по-малките и по-големите деца – дерматити, екземи, псориазис, акне, суха или мазна кожа, алергична кожа, атопична кожа и други. Просто знай, че винаги трябва да тестваш поносимостта на кожата на детето ти към натуралната козметика, преди да я използваш по-мащабно – за цяло тяло или за коса. Това, между другото, важи за всяка една козметика, не само за натуралната.

В Смехоран ще откриеш качествена, ефективна козметика за деца, на която можеш да се довериш!